The Sims 1

14. května 2017 v 14:01 | TheaSim

Samotná hra se poprvé objevila na pultech obchodů v roce 2000, nebýt však nápadu, který přišel ještě o 16 let dříve, nikdo by zřejmě The Sims neznal.

Už v roce 1984, kdy většina ze současných hráčů této veleúspěšné gamesky byla ještě na houbách, vytváří tvůrce The Sims Will Wright svou první hru s názvem Raid on Bungeling Bay. Jedná se o simulátor bojových vrtulníků, jehož součástí je mimo jiné vytváření obyvatel ostrova. Právě tato část hry si u hráčů získává velkou oblibu.

Netrvá dlouho, přesně tři roky, a Will Wright zakládá studio, v němž začíná vyvíjet hru SimCity, hru, v níž stavíte své vlastní město. Nápad s vytvořením této hry přichází právě díky tvorbě obyvatel ostrova ze hry Raid on Bungeling Bay.

Roku 1989 Wright hru CimCity vydává pro PC a Macintosh. Hra se okamžitě stává velkým fenoménem, sklízí obrovský úspěch. Díky CimCity vzniká nový herní žánr "simulátor života". Následuje řada dalších her z dílny Willa Wrighta založených na úspěších CimCity jako SimLife, SimAnt nebo SimCity 2000. Následující léta jsou pro Wrighta a jeho herní studio rozhodující. V roce 1993 Wright vyvíjí prototyp herního enginu, jenž se později stane hrou The Sims. O čtyři roky později se Wrightovo studio stává součástí společnosti Electronic Arts a vývojáři se zaměřují na tvorbu The Sims.

Původní hra prvního dílu The Sims se všemi sedmi vydanými datadisky - Livin Large, House Party, Hot Date, Vacation, Unleashed, Superstar a Makin Magic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama