Květen 2017


Rodina Grícia [Episode 1]

15. května 2017 v 20:09 | TheaSim |  Rodina Grícia

Dneska jsem měla dost fofr, škola od sedmi, navíc jsem nestíhala a hlavně mám tento týden praxi, takže dodělávam věci i doma, takže jsem vůbec ráda, že dneska jsem mohla udělat tento článek na mou rodinu Grícia.

Něco málo do úvodu

14. května 2017 v 21:39 | TheaSim |  Writing
Do úvodu bych chtěla akorát říci, že pomalu a jistě rekonstrukce blogu je téměř hotova. Rozcestníky mám také téměř nějak uděláné a něco po čase dodělám. Momentálně na to hodně času nemám, ale budu se snažit co nejvíce na tom pracovat. Zítra snad stihnu se pochlubit mou rodinou, kterou zrovna hraju a to je rodina Grícia.

Chtěla bych jen upozornit na to, že moc downloadů ve hře nemám, protože s tím mám blbé zkušenosti. Hraju TS od základu, tudíž od jedničky po součanost. The Sims 2 byla moje oblíbená série, kde jsem si se simíky a se stavením domů vážně moc vyřádila a měla tam opravdu nespočet downloadů, až mi to zníčilo hru. Pak následovala The Sims 3, ta sice byla propracovanější, ale stála jsem si neustále za dvojkou. Potom později se mi rozbil vážně počítač a technické požadavky nestačily na to, abych mohla hrát, takže jsem musela zrušit předešlé blogy a ukončit tím nejen blogování, ale i hraní. To trvalo dlouho, než se mi počítač dal do pořádku, ale teď mám už The Sims 4 a jsem vážně moc ráda, že tvůrci této hry, udělali města tak, jak byli ve dvojce. Protože na techniku počítače neberou tolik, takže mohu v klidu hrát. Sice tam jsou nějaké věci na srovnání, ale co my s tím naděláme.

Proto chci jen říci, že nebudu mít takový blog jako ostatní, že budu mít v komiksech a ve fotkách různé pózy čili mody, nebo super vlasy s dokonalým oblečením, také tuny makeupu. Nechci udělat stejnou chybu co před pár lety, že jsem si díky těmto stahovaným věcem zníčila hru. A jedna věc je i ta, že nebudu mít možná skvělou grafiku, protože jsem si raději vše snížila pro správný běh hry a hlavně, aby se nesekala. Vaše TheaSim

The Sims 4

14. května 2017 v 17:13 | TheaSim
The Sims 4 jsou netrpělivě očekávaným simulátorem života, ve které si s existencí herních postav pohrajete jako nikdy předtím. Ovládáte dokonalejší simíky s jedinečným vzhledem, povahou i projevy emocí. Posuňtě výsledky své tvořivosti na novou úroveň: vytvářejte Simíky pomocí propracovaného nového nástroje Vytvořit Simíka a budujte nádherná obydlí v dotykovém režimu Stavba, který pracuje s celými místnostmi.

Jejíž vydání se uskutečnilo 4. žáří roku 2014. Hra byla vytvořena studiem The Sims a produkována společností Maxis dceřinou společností Electronic Arts. Jedná se o pokračování slavné hry The Sims.

V roku 2015 - 2016 jsou k dispozici herní datadisky The Sims 4 Hurá do práce!, kde jsou tři zaměstnání, při kterých můžete se simíky vyrazit společně do práce. The Sims 4 Společná zábava, kde můžete vyrazit se simíky do nového města Windenburh nebo si založit kluby. The Sims 4 Život ve měste umožňuje nové město San Myshuno a nabízí spoustu nových aktivit pro vaše simíky.

Toho samého roku jsou herní balíčky The Sims 4 Únik do přírody a máte možnost vyrazit společně se simíky na dovolenou do Žulových kaskád a trávit čas u ohně jako praví táborníci. Dále dalším balíčkem je The Sims 4 Návštěva v lázních, kde máte tu možnost vyrazit se simíkem do lázní a zacvičit si jógu nebo meditovat. The Sims 4 Jdeme se najíst je další herní balíček, který umožňuje jít se simíky do restaurace se najíst nebo si dokonce otevřít vlastní restauraci.

The Sims 4 má i k dospozici pro hráče herní aktualize, které k nim patří trpasličí dekorace, duchové, bazény, nové kariéry, nové dovolené, balíček Šťastné a veselé, genealogie a mnoho dalšího co The Sims vývojáři umožňují pro rozšíření herního života simíků. Aktualizace jsou bezplatné a dostupné pro originální hru.

Kolekce, které rozšiřují datadisky hry The Sims 4
The Sims 4 - Přepychový večírek
The Sims 4 - Perfektní patio
The Sims 4 - Báječná kuchyně
The Sims 4 - Strašidelné věcičky
The Sims 4 - Domácí kino
The Sims 4 - Romantická zahrada

V článku nemusí být zahrnuty všechny datadisky, kolekce, aktualizace a herní balíčky. V článku postupně budou doplněny správné informace ohledně času vývoji hry.

The Sims 3

14. května 2017 v 15:47 | TheaSim
Dne 5. června 2009 se dostává na svět hra The Sims 3, která je opět o něco propracovanější, než její předchůdkyně a umožňuje hráčům se ještě více ponořit do života simíků, kteří mají nyní daleko více svobody.

Prvním rozšířením dílů simíků je ještě téhož roku datadisk The Sims 3 Cestovní horečka, která umožňuje cestovat se simíky do Číny, Egypta a Francie. V roce 2010 následují datadisky The Sims 3 Povolání snů a The Sims 3 Po setmění.

V roce 2011 pak zpestřuje hru rozšiřující balíček The Sims 3 Hrátky osudu. I ve třetím díle hráči očekávali pejsky a další zvířátka a díky rozšiřujícímu balíčku The Sims 3 Domácí mazlíčci můžeme mít i koně nebo jednorožce.

V roce 2012 mohou simíci rozjet svou hvězdnou kariéru v showbyznyse a zásluhou je díky datadisku The Sims 3 Showtime. V tomto roce ještě vychází zatím poslední dva rozšiřující balíčky The Sims 3 Obludárium a The Sims 3 Roční období.

V roce 2013 simíkům přináší život na univerzitě díky datadisku The Sims 3 Studentský život. Simíky můžeme poslat díky The Sims 3 Tropický ráj na exotický ostrov, který mohou prozkoumat a mohou jezdit po pobřeží loďkou. I toho roku vychází poslední datadisk The Sims 3 Do budoucnosti, kde simíci mohou nažhavit časový portál a můžeme je vyslat do úplně nového světa.

Kolekce, které rozšiřují datadisky hry The Sims 3
The Sims 3 - Luxusní bydlení 2010
The Sims 3 - Na plný plyn 2010
The Sims 3 - Zahradní mejdan 2011
The Sims 3 - Moje městečko 2011
The Sims 3 - Přepychové ložnice 2012
The Sims 3 - Sladké radosti Katy Perry 2012
The Sims 3 - Diesel 2012
The Sims 3 - Styl 70., 80. a 90. let 2013
The Sims 3 - Filmové rekvizity 2013

The Sims 2

14. května 2017 v 14:38 | TheaSim
Rok 2004 znamená revoluci ve vývoji hry. Na trh přichází The Sims 2, který předvádí hru z 2D do 3D prostředí. I tato hra se stává nejprodávanějším titulem roku, který je v následujícím roce rozšířen o první dva datadisky The Sims 2 Univerzita a The Sims 2 Noční život.

Vývojáři z Electronic Arts nelení, v roce 2006 vydávají rozšiřující balíčky The Sims 2 Podnikání a The Sims 2 Domácí mazlíčci, kterým tak EA navázali na datadisk k prvnímu dílu The Sims Unleashed. V průběhu vývoje hry jsou vydávány nejrůznější kolekce, které hru rozšiřují o nejrůznější předměty.

V roce 2007 přichází do života všech simů i zima a sníh díky datadisku The Sims 2 Roční období. Po vydání rozšiřujícího balíčku s názvem The Sims 2 Šťastnou cestu se mohou naopak simíci vydat na zaslouženou dovolenou.

Roku 2008 je prodáno neuvěřitelných 100 milionů kusů her The Sims. Dále datadiskem byl The Sims 2 Volný čas a posledním rozšiřujícím balíčkem, který doplní druhý díl simíků je The Sims 2 Život v bytě.

Kolekce, které rozšiřují datadisky hry The Sims 2
The Sims 2 - Vánoční balíček 2005
The Sims 2 - kolekce Pro rodinnou zábavu 2006
The Sims 2 - kolekce Pro luxusní život 2006
The Sims 2 - kolekce Veselé Vánoce 2006
The Sims 2 - kolekce Pojďme slavit! 2007
The Sims 2 - kolekce H&M Móda 2007
The Sims 2 - kolekce Pro Teenagery 2007
The Sims 2 - kolekce Koupelny a kuchyně interiérový design 2008
The Sims 2 - kolekce IKEA Domov 2008
The Sims 2 - kolekce Sídla a zahrady 2008

The Sims 1

14. května 2017 v 14:01 | TheaSim

Samotná hra se poprvé objevila na pultech obchodů v roce 2000, nebýt však nápadu, který přišel ještě o 16 let dříve, nikdo by zřejmě The Sims neznal.

Už v roce 1984, kdy většina ze současných hráčů této veleúspěšné gamesky byla ještě na houbách, vytváří tvůrce The Sims Will Wright svou první hru s názvem Raid on Bungeling Bay. Jedná se o simulátor bojových vrtulníků, jehož součástí je mimo jiné vytváření obyvatel ostrova. Právě tato část hry si u hráčů získává velkou oblibu.

Netrvá dlouho, přesně tři roky, a Will Wright zakládá studio, v němž začíná vyvíjet hru SimCity, hru, v níž stavíte své vlastní město. Nápad s vytvořením této hry přichází právě díky tvorbě obyvatel ostrova ze hry Raid on Bungeling Bay.

Roku 1989 Wright hru CimCity vydává pro PC a Macintosh. Hra se okamžitě stává velkým fenoménem, sklízí obrovský úspěch. Díky CimCity vzniká nový herní žánr "simulátor života". Následuje řada dalších her z dílny Willa Wrighta založených na úspěších CimCity jako SimLife, SimAnt nebo SimCity 2000. Následující léta jsou pro Wrighta a jeho herní studio rozhodující. V roce 1993 Wright vyvíjí prototyp herního enginu, jenž se později stane hrou The Sims. O čtyři roky později se Wrightovo studio stává součástí společnosti Electronic Arts a vývojáři se zaměřují na tvorbu The Sims.

Původní hra prvního dílu The Sims se všemi sedmi vydanými datadisky - Livin Large, House Party, Hot Date, Vacation, Unleashed, Superstar a Makin Magic.

Kabátek starého blogu

13. května 2017 v 23:19 | TheaSim |  Design


Zdravím všechny milovníky a milovnice nejhranější hry The Sims. Jsem jedna z těch, co to hraje a rozhodla se psát o tom blog. Několik a nespočet pokusů o blog jsem před několika lety měla, jenže blogy nevyšly. Doufám, že tento vydrží aspoň na nějakou tu dobu. Asi je vám divný url název, že ano? No bude to tím, že tento blog už je založen od roku 2014 a měl účel pro fitko a krásu. Dneska jsem se ku podivu rozhodla ho předělat na hru, kterou už hraju nějaký ten pátek. Kabátek blogu má vyjadřovat jednoduchost a kontrast. Doba vzhledu trvala se vším všudy i s nastavením stránky čtyři hodiny a jsem nadměrně velmi spokojena.


Ostatní

13. května 2017 v 20:59
Momentálně nepřístupné, pracujeme na rekonstrukci

Soutěže

13. května 2017 v 20:59 | TheaSim
Momentálně nepřístupné, není k dispozici žádná soutěž